АБ УСТАНОВЕ

Дзяржаўная ўстанова дашкольнай адукацыі
"Дзіцячы сад № 54 г. Баранавічы"

Год адкрыцця: 1986
Праектная магутнасць: 250 месцаў
Фактычная напаўняльнасць: 236 выхаванцаў
Колькасць узроставых груп: 13

Юрыдычны адрас: вул. Калгасная, 66, 225413, г. Баранавічы, Брэсцкая вобл.
Кантактны тэлефон: + 375 (163) 64-32-47, 67-36-04.

Графік працы ўстановы дашкольнай адукацыі:
пачатак працы - 7:00
заканчэнне працы - 17:30
выходны дзень: субота, нядзеля.

Місія: ад таго, як прайшло дзяцінства, хто вёў дзіця за руку ў дзіцячыя гады, што ўвайшло ў яго розум і сэрца з навакольнага свету - ад гэтага ў вырашальнай ступені залежыць, якім чалавекам стане сённяшняе маляня.
Стратэгічная мэта: садзейнічаць рознабаковаму развіццю дзіцяці з улікам яго індывідуальных асаблівасцей.

Змест дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца ў адпаведнасці з вучэбнай праграмай дашкольнай адукацыі, якая прадстаўлена:

• базавым кампанентам;
• зместам адукацыйных паслуг звыш базавага кампанента
1. Забяспечыць высокую якасць і скаардынаванасць дзеянняў усіх спецыялістаў пры арганізацыі фізкультурна-аздараўленчай работы з дзецьмі і фарміраванні ў іх асноў здаровага ладу жыцця.
2. Сфарміраваць інтэлектуальную кампетэнтнасць дзяцей на аснове выкарыстання эфектыўных адукацыйных тэхналогій.
3. Выкарыстоўваць у рабоце з дзецьмі здароўезберагальныя тэхналогіі, педагагічныя інавацыйныя тэхналогіі і методыкі.
4. Забяспечыць аказанне прафесійнай педагагічнай дапамогі і падтрымкі сем'ям у адпаведнасці з іх патрэбнасцямі і запытамі ў выхаванні, навучанні, аздараўленні дзяцей.